Home > Social media > Jak dobrać grafikę do nowych stron na Facebooku

Jak dobrać grafikę do nowych stron na Facebooku

timeline na FacebookuOd 30 marca 2012 roku Facebook wprowadza nowy wygląd i funkcjonalność stron. Nowy układ fan page’ów ma zapewnić lepszą komunikację organizacji ze swoimi fanami, usprawnić kreowanie swojej marki oraz ulepszyć zarządzanie profilem, aplikacjami i aktywnościami.

W związku z wprowadzeniem timeline, warto dostosować swoją stronę na Facebooku do nowych wytycznych. Ważną (i widoczną) rolę pełni zdjęcie w tle (cover photo) oraz zdjęcie profilowe (profil photo). Jak dobrać zdjęcia do nowego układu?

Aby  dodać zdjęcie w tle (cover photo), wystarczy najechać na przycisk Dodaj zdjęcie  w tle i wybrać odpowiedni sposób.

Aby zmienić zdjęcie w tle, po najechaniu na zdjęcie pojawia się przycisk Zmień zdjęcie w tle, wybieramy interesującą nas opcję i zmieniamy zdjęcie.

Zdjęcia w tle powinny mieć szerokość 851 pikseli i wysokość 315 pikseli. Jeśli dodasz mniejszy obraz, zostanie on rozciągnięty do tego rozmiaru. Dodawane zdjęcie musi mieć szerokość co najmniej 399 pikseli.

Zdjęcia profilowe są kwadratowe i (zależnie od wielkości ekranu użytkownika) mają wielkość 125×125 lub 150×150 pikseli. Dodawane zdjęcie musi mieć wielkość co najmniej 180×180 pikseli.

Zalecamy dodanie kwadratowego zdjęcia zawierającego logo. Zdjęcia prostokątne zostaną przycięte do kwadratowej ramki.

Zdjęcia profilowe są wyświetlane obok nazwy strony w różnych częściach Facebooka. Dlatego zdjęcie powinno wyróżniać się na tle innych i reprezentować stronę. Na stronie zdjęcie profilowe jest wyświetlane 23 piksele od lewej krawędzi i 239 pikseli od górnej krawędzi zdjęcia w tle.

zdjecie prfilowe i zdjecie w tle na Facebooku

 

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków