Home > Aktualności, Ciekawostki marketingowe > Kilka zasad Steve’a Jobs’a

Kilka zasad Steve’a Jobs’a

zasady steve jobs

Entrepreneur opublikował niedawno kilka zasad, którymi kierował się w życiu Steve Jobs. Zasady te dotyczą głównie pracy, ale można je zastosować również poza działalnością zawodową. Korzystanie z nich może przyczynić się do sukcesu.

 

1. Rób to co kochasz.

Jobs powiedział, że „Ludzie z pasją mogą zmienić świat na lepsze”. Jeśli praca, którą wykonujesz jest Twoją pasją to jesteś szczęśliwym człowiekiem. Pasja jest wszystkim.

2. Uwierz w moc wizji

Jobs wierzył w siłę podświadomości. Cokolwiek wymyślisz, jesteś w stanie to zrealizować. Nie trać z oczu wizji.

3. Nawiązuj znajomości

Jobs powiedział kiedyś, że kreatywność łączy rzeczy. Chciał przez to powiedzieć, że ludzie z odmiennym doświadczeniem mogą czasem widzieć rzeczy innymi niż widzą je pozostali. Należy połączyć pomysły z różnych dziedzin i nie zamykać się na nowe doświadczenia.

4. Powiedz „nie” do 1000 rzeczy

W 1997 roku, kiedy Jobs wrócił do Apple, zmniej­szył ilość pro­duktów firmy z 350 do 10 w ciągu dwóch lat. Warto skupić się na najważniejszych czynnościach i nie rozdrabniać. Szkoda czasu na mało warte pomysły i produkty.

5. Twórz różne doświadczenia

Jobs wprowadził również innowacje do obsługi klientów. Kiedy po raz pierwszy wpadł na pomysł na Apple Stores, założył, że będą one inne niż zwykłe sklepy, ponieważ będą wzbogacać życie i tworzyć emocjonalną więź klientów z marką Apple. Otwórz się na nowe doświadczenia i nie bój się postępować inaczej.

6. Stań się mistrzem informacji

Jobs był znakomitym mówcą, zabawiał, informował, szkolił. Nawet jeśli masz wspaniały pomysł, a nie umiesz go przekazać, nie jest on nic warty.

7. Sprzedawaj marzenia, nie produkty

Jeśli pomożesz swoim klientom spełniać swoje marzenia, wygrasz. Klienci nie dbają o twój produkt, oni dbają o swoje pragnienia, marzenia, nadzieje. Spełniaj marzenia swoich klientów.

Na koniec jeszcze jedna rada. Nie przestawaj marzyć! Zobacz geniusz w swoim szaleństwie, uwierz w siebie, w swoją wizję i bądź stale gotowy bronić swoich pomysłów.

 

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków