Współpraca z firmą pozycjonującą

25 października, 2011 Zostaw komentarz Idź do komentarzy

wybór firmy pozycjonującejW ostatnich latach pojawiło się na rynku sporo firm, które oferują pozycjonowanie i optymalizację stron internetowych. Jednak nie wszystkie takie firmy to profesjonaliści. Warto wcześniej dowiedzieć się o co zapytać firmę, z którą chcemy współpracować.

 

 O co zapytać firmę, która zajmie się pozycjonowaniem naszej strony?

Jak sprawdzić czy nie oszukują?

 

Firma nie może Ci zagwarantować określonej pozycji w wyszukiwarce. Firmy zewnętrzne nie mają kontroli nad tym, na której pozycji będzie się znajdować strona w wyszukiwarce internetowej.

Część firmy prowadzi black seo, czyli nie etyczne praktyki w internecie. Lepiej sprawdzić wcześniej aby oddana do pozycjonowania strona nie została usunięta z wyszukiwarki. Warto zapytać o stosowane metody i sprawdzić na co wpływają i w jaki sposób.

 

Wiodąca wyszukiwarką internetową jest Google, warto zaznaczyć, że zależy nam na obecności i wysokiej pozycji w tej właśnie wyszukiwarce. Inne liczące się wyszukiwarki to: Yahoo!, MSN, Ask, AOL.

 

Pozycjonowanie to długotrwały proces, nie warto wierzyć zapewnieniom, że w miesiąc osiągniemy pierwszą pozycję w Google.

 

Jeśli płacimy to za efekt, czyli w momencie kiedy strona osiągnie wyznaczoną przez nas pozycję, a nie za same starania pozycjonowania.

 

Przed podpisaniem umowy warto poszperać w internecie i poczytać na forach, czy zaproponowane warunki są dla nas korzystne.

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków