Optymalizacja bloga

optymalizacja-bloga-marketing

Prowadzenie firmowego bloga to dobry pomysł dla każdego kto posiada swój biznes w internecie. Co zrobić aby zyskać czytelników? Czy sama treść wystarczy? Jak ulepszyć i zoptymalizować bloga?

 

Można się zastanawiać czy istnieją branże, w których posiadanie bloga jest niewskazane, np. usługi pogrzebowe. Według mnie, każda firma może założyć i prowadzić bloga. O czym może pisać przedsiębiorstwo pogrzebowe? Na przykład: o żałobie, sposobach radzenia sobie ze stratą bliskiej osoby, zabytkowych cmentarzach, przyjęciach pogrzebowych i o wielu innych sprawach i informacjach, które w razie potrzeby będą się znajdować w jednym miejscu.

Jak wygląda optymalizacja bloga?

 

Oto kilka podstawowych zasad, których warto przestrzegać:

– nazwa bloga powinna zawierać słowa kluczowe, jest ona często używana i będzie poprawiać pozycję;

– na stronei głównej powinna znaleźć się stały opis bloga – krótkie zdanie, które określi o czym jest blog;

– tytuły artykułów powinny być atrakcyjne dla czytelnika (treść również) i zawierać słowa kluczowe;

– w pierwszych wierszach każdego artykułu (od 100 do 200 znaków – 2-4 zdania) umieść streszczenie artykułu lub atrakcyjny wycinek wpisu, który zachęci użytkownika do lektury tekstu;

– jeśli używasz bloga w systemie WordPress – zainstaluj wtyczkę, która pomoże Ci lepiej zoptymalizować bloga. Polecam wtyczkę All in One SEO Pack. Dodatkowo w systemie WordPress możesz modyfikować znaczniki meta description, dodawać Tagi do każdego artykułu, edytować linki url, automatycznie aktualizować mapę XML Sitemap.

optymalizacja-bloga

 

Zainstaluj kanał RSS
Kanały te są przeznaczpne do rozpowszechniania wiadomości i materiałów internetowych. Zajrzyj na www.FeedBurner.com Umieść duży znaczek RSS u góry strony/bloga. Jeśli korzysz z WordPress, niektóre motywy posiadają już ten znaczek i kanały.

 

Jeśli szukasz dobrych blogów lub chcesz dodać swój blog do wyszukiwarki – zobacz:
Google Blogsearch http://www.google.com/blogsearch
Technorati.com http://technorati.com/
Blog Pulse http://www.blogpulse.com/

 

To tylko kilka podstawowych wskazówek jak poprawić widoczność bloga w wyszukiwarkach internetowych. Może Ty masz jakieś pomysły?

 

 

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków