Home > Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych - SEO > Informacje o seo i podstawy tworzenia użytecznych stron www

Informacje o seo i podstawy tworzenia użytecznych stron www

podstawy-seo

Podstawowe informacje o seo

Działania seo wymagają cierpliwości. Efekty pierwszych działań optymalizujących mogą się pojawić już po kilku dniach, jednak aby osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce należy wytrwale czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

W związku z tym warto skupić się na działaniach seo, a po okresie około 3 miesięcy zrobić analizę, zmierzyć efektywność przeprowadzonych działań i wyciągnąć wnioski.

Po osiągnięciu celu (czyli zamierzonej pozycji w wyszukiwarce) nie można zaniechać pracy twierdząc, że pozycjonowanie zostało wykonane i tak już będzie. Po tym okresie należy zająć się monitorowaniem kampanii seo. Podstawowe działania w tym zakresie to: monitorowanie pozycji witryny, jej statystyk oraz zarządzanie słowami kluczowymi i linkami.

 

Podstawy tworzenia użytecznej witryny internetowej

Na początek kilka informacji odnośnie samej budowy strony www, która jest przeznaczona do optymalizacji.

1.      Jak wiadomo, żeby strona była użyteczna potrzebuje sporo wartościowej treści. Tutaj bardziej liczy się jakość. Treść powinna być trafna i przydatna dla użytkowników.

2.      Treść musi być aktualizowana: co dziennie, co tydzień, co miesiąc.

3.      Kod html musi być starannie dopracowany i powinien spełniać wymagania. Poprawność kodu html, xhtml oraz arkuszy stylów CSS można sprawdzić na stronach:

Validator kodu HTML, XHTML, SMIL i innych http://validator.w3.org/

Validator CSS, czyli Kaskadowych Arkuszy Stylów http://jigsaw.w3.org/css-validator/

4.      Nazwy plików, stron i elementów graficznych powinny zawierać słowa kluczowe. Warto wstawić tekst alternatywny (alt) dla zdjęć.

5.      Dla każdej strony warto zmienić słowa kluczowe (keywords), tytuł (title) i opis (description).

6.      Każda strona powinna być połączona co najmniej jednym linkiem z resztą witryny.

 

Wkrótce więcej informacji.

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków