Wstęp do seo i wyszukiwarki

seo-wyszukiwarki

SEO (ang. search engine optimization) czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.

SEO jest działaniem ciągłym, które musi być monitorowane i zarządzane w celu uzyskania odpowiednich efektów. Głównym celem pozycjonowania jest uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Pozycję witryny określa się dla poszczególnych słów kluczowych.

 

 

Wyszukiwarki

Obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką jest wyszukiwarka Google, jednak technologia tak szybko się zmienia, że warto też orientować się na co zwracają uwagę inne wyszukiwarki.

 

MSN.com

MSN.com korzysta z wyszukiwarki Microsoft Live. Jest to jedna z trzech najważniejszych wyszukiwarek i nie powinno się jej ignorować. Wyszukiwarka ta większy nacisk kładzie na aktualną treść i znaczniki meta.

 

Yahoo!

Wyszukiwarka Yahoo! bardziej skupia się na: gęstości słów kluczowych, słowach kluczowych zawartych w adresach URL I znacznikach tytułów. Optymalna gęstość słów kluczowych wynosi od 15 do 20 % w znaczniku tytułu, a po 3 % w pozostałych znacznikach i w tekście <body>.

 

Google

Aby uzyskać wysoką pozycję rankingową w wyszukiwarce Google należy przestrzegać wskazówek podanych na stronach centrum informacji dotyczących indeksowania witryn przez Google: http://www.google.pl/webmasters/

Na stronie tej można znaleźć wiele przydatnych narzędzi do analizy witryny i elementów, które po dodaniu do witryny uczynią ja bardziej przyjazną dla Google. Strona ta zawiera informacje, w jaki sposób witryna jest widziana przez Google (w jaki sposób Google indeksuje witrynę i umieszcza ją na określonej pozycji w rankingu).

Narzędzia te to min.:

– Kreator stanu witryny – określa czy strona jest indeksowana.

– Narzędzia dla webmasterów – potrzebne do poprawy indeksacji i pozycji w rankingu oraz generator mapy witryny Google.

– Zgłaszanie treści do Google.

– Blog Google dla webmasterów oraz grupa dyskusyjna i centrum pomocy.

 

c.d.n.

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków